Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 
Letní pneumatiky

Čas přezouvání pneumatik již nadešel

Čas přezouvání pneumatik již nadešel

Správný moment pro přezutí zimních pneumatik na letní je určen několika faktory. Prvním z nich je teplota. Obecně platí, že není dobré pneumatiky přezouvat při teplotě nižší než 7 stupňů Celsia. Toto pravidlo má své opodstatnění v rozdílných jízdních vlastnostech zimních a letních pneumatik. Pokud klesne teplota zimní pneumatiky, které jsou měkčí, lépe přilnou k vozovce než pneumatiky letní a zajistí tak větší bezpečnost. Pravidlo 7 stupňů Celsia ale samozřejmě není absolutní.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Martina  (17.11.2015 15:58)

Prezúvala som pneumatiky takmer mesiac dozadu. Sama totiž jazdím na dlhšie trasy: Praha - Slovensko (LM) a neviem si predstaviť, že by som si dovolila ísť na letných, pokiaľ neviem ako to vyzerá s počasím na SR. Tento rok som už kupovala nové pneumatiky z axa-pneu. Boli lacné, ponúkali skompletovanie a hneď ako mi prišli, tak som ich aj prezúvala. Našťastie objednávka bola rýchlo vytvorená a aj doručená, takže som mohla ísť ten víkend domov na SR a nebáť sa, že niekde cestou dostanem šmyk alebo niečo horšie :)


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x