Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 

Letní pneumatiky

Letní pneumatiky: Jak správně vybrat a co máte vědět?

V těchto dnech skoro letní počasí nutí řidiče a majitele automobilů přezouvat zimní pneumatiky na letní. Pokud zvažujete koupi nových pneumatik, nezapomeňte správně vybrat pro své auto! Podle čeho by jste se měli řídit?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zimní a letní pneumatiky

O rozdílu mezi zimními a letními pneumatikami už toho bylo napsáno tolik, že jakékoliv další příspěvky či články na toto téma by se mohly jevit jako nošení dříví do lesa. Leč není tomu tak. Dle různých statistik až 30 % řidičů na zimu pneumatiky nepřezouvá, což je, posuďte sami, naprosto tragické číslo. Kolem pneumatik panuje hodně mýtů a je jen stěží uvěřitelné, kolik řidičů jim věří. Je proto nezbytné základní poučky stále znovu opakovat.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Jaké letní pneumatiky jsou nejlepší?

Chystáte se nakupovat letní pneumatiky? Mají autu poskytnout co nejlepší přilnavost na silnici, anebo uspořit co nejvíce paliva? Německý autoklub ADAC jako každým rokem zveřejnil testy nových plášťů a jeho výsledky mohou při volbě těch nejvhodnějších pneumatik pomoci. Hodnocení německého autoklubu zahrnuje pět kategorií.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Přezout zimní pneumatiky se rozhodně vyplatí

Než se nadějeme, zaklepe zima na dveře. S jejím příchodem se podstatně zvyšují nároky na bezpečnou jízdu a její zásadou číslo 1 je vždy zimní pneumatika. Zima s sebou přináší nízké teploty, náledí, mokro a sníh, to znamená, že nás na silnicích čeká mnohem víc překvapení, než za teplého počasí. A jednoduché přirovnání?

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Čas přezouvání pneumatik již nadešel

Správný moment pro přezutí zimních pneumatik na letní je určen několika faktory. Prvním z nich je teplota. Obecně platí, že není dobré pneumatiky přezouvat při teplotě nižší než 7 stupňů Celsia. Toto pravidlo má své opodstatnění v rozdílných jízdních vlastnostech zimních a letních pneumatik. Pokud klesne teplota zimní pneumatiky, které jsou měkčí, lépe přilnou k vozovce než pneumatiky letní a zajistí tak větší bezpečnost. Pravidlo 7 stupňů Celsia ale samozřejmě není absolutní.

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x