Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 

Zimní pneumatiky

Povinné zimní pneumatiky

Novela zákona o silničním provozu, která nabyla účinnosti prvního srpna 2011, sebou přinesla nové povinnosti pro zimní obutí s platností už od 1. listopadu a výraznější nároky na hloubku dezénu.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Jak vybírat zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky nejsou marketingovým výmyslem výrobců, aby z vás jen vytáhli další peníze. Všechny automobilové testy vás totiž rychle přesvědčí o tom, že použití zimních pneumatik při nízkých teplotách nejen zlepšuje jízdní vlastnosti vozu a dělá jízdu v autě příjemnější, ale hlavně je výrazně bezpečnější.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Zimní pneumatika nemusí být drahá, nejlevnější ale rozhodně nekupujte

Právě nyní většina motoristů přezouvá letní pneumatiky za zimní. Pokud jste si pneumatiky ještě nekoupili, následující článek vám pomůže s jejich výběrem. Jako obvykle platí, že nemá smysl kupovat nejlevnější pneumatiky pochybné kvality, dobrou službu udělá i levné značkové "obutí".

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Jak mají vypadat zimní pneumatiky

Šestkrát větší riziko nehody – to je nebezpečí, jež přináší řidičům jízda po zimních silnicích. Pokud chcete toto riziko zmenšit, samozřejmostí by mělo být přezují kol na zimní pneumatiky. Přezouváte na zimní pneumatiky?

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Se vzorkem pod čtyři milimetry v zimě riskujete

Povinnost mít na autě zimní obutí platí nejen na těchto 160 dálničních kilometrech. Značku Zimní výbava najdete třeba i v podhorských úsecích anebo na Mohelnicku. Jenže i když budete mít zimní pneumatiky, můžete dostat dvoutisícovou pokutu a jeden bod.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zimní pneumatiky

V zimě nás na silnicích čeká mnohem víc překvapení než v letních měsících a to nejen ve formě sněhu či ledu. Na těchto površích mívá pneumatika relativně menší přilnavost než na suché vozovce. S tímto nám pomáhá vypořádat se právě zimní pneumatika. Zimní pneumatiky bývají označeny symbolem „M+S“ (mud and snow).

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Jak uskladnit pneumatiky v zimě

Otázka na tělo dnes zní: Máte dobře uložené své zimní pneumatiky? Nevhodné skladování pneumatik může totiž velmi snadno způsobit zkrácení jejich životnosti a nevratně poškodit jejich užitné vlastnosti. Proto je dobré vědět, jak se o obutí svého auta starat, když zrovna odpočívá. Zde najdete několik zásad vycházejících z normy ISO 2230, které byste měli dodržovat, pokud chcete svým pneumatikám prodloužit život.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x