Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 
Pneumatiky

Vyměňte si pneumatiky včas!

Vyměňte si pneumatiky včas!

Stále více se stává, že řidiči nedodržují povinnost měnit pneumatiky během roku. Na zimních pneumatikách jezdí v létě málokdo, ale na letních v zimě už jezdí řidičů mnohem více. Ať je to tak či tak, pokud způsobíte dopravní nehodu na pneumatikách, které nejsou určené k provozu v daném období nebo vůbec, budete mít velký problém s pojišťovnou, u které jste si sjednali povinné ručení. Pojišťovna pak může exekučně vymáhat vámi způsobenou škodu po vás.

Nezapomeňte ale na to, že každá pojišťovna, ať už ta online nebo ne, vám dopředu řekne, že budete mít ve smlouvě, že pokud vědomě budete jezdit na pneumatikách, které nejsou schopné provozu v daném období nebo vůbec, budete mít při způsobení dopravní nehody značný problém s touto institucí. Nemusela by vám totiž proplatit žádné peníze za škodu, která bude způsobena na vašem vozidle. Samozřejmě plně nahradí škodu tomu, komu jste ji způsobili vy sami, ale peníze by si pak mohla nárokovat po vás. Samozřejmě se nejedná pouze o závady na pneu, ale i o klasické závady na vozidle, o kterých je zřejmé, že jste věděli a i přes to, jste užívali pozemní komunikace.

Pokud sháníte nové pneumatiky a nevíte, na koho se máte obrátit při výběru pro vaše vozidlo, je ideální inspirovat se na různých webových serverech, kam každodenně připisují uživatelé své zkušenosti a znalosti. Pokud patříte mezi řidiče, kteří se v této oblasti prozatím moc nevyznají, je dobré mrknout se i na srovnání cen a vlastností pneumatik, které každoročně provádí německý autoklub ADAC a vybrat si tak můžete ty nejspolehlivější a cenově dostupné pro váš vůz. Například cenově výhodněji vychází pneu Barum a Michelin, zato co se nejvyšší kvality týče, je vhodné zakoupit značku Pirelli.

Podle nového zákona o pneumatikách na vozidlech, musí mít každý řidič od 1. listopadu do 31. března na svém autě zimní obutí a obráceně. Také platí, že pokud je ještě před 1. listopadem a na silnicích je souvislá vrstva sněhu, led anebo námraza, je řidič také povinen mít tento typ obutí. U vozidel do 3,5 tuny pak vzniká povinnost mít nasazené zimní pneumatiky na všech čtyřech kolech a hloubka vzorku musí být minimálně 4 milimetry.

Sjednejte si výhodnější pojištění online

Pokud si chcete sjednat povinné ručení pro vaše vozidlo, musíte navštívit v běžném případě nějakou pojišťovnu. To však neplatí při sjednávání si povinného ručení online. Tento způsob nejen že šetří váš čas, ale hlavně i peníze. Kamenné pobočky se mezi sebou nijak zvlášť o klienty nepřetahují, proto ani nedochází k tomu, že vám nabízejí co nejlevnější ručení. Dále mají velké náklady na provoz a zaměstnance, proto se pak jejich ceník dostává občas až k neuvěřitelným částkám. Oproti tomu online pojišťovny si zákazníka chtějí udržet, a proto vám nabídnou kolikrát i zázraky.

Klasická kamenná pobočka vaší pojišťovny vám nabídne za běžný model Škody Octavie 1.9TDI (r.v. 2004) něco okolo 12 000 Kč. Jsou v tom zahrnuty různé standardy, které by měl každý řidič mít. U zákonného pojištění online u stejného typu vozidla vám ale může být nabídnuta cena až o 10 000 Kč nižší. A to už se rozhodně vyplatí, sjednat si pojištění právě tohoto typu.  K tomu můžete dosáhnout na různé bonusy, které zahrnují třeba pravidelnou údržbu vozu nebo pneumatik. Podívejte se na ceník srovnání cen povinného ručení, ať víte, u které pojišťovny, pro vás nejvýhodnější, chcete nechat vaše vozidlo pojistit.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x