Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 
Zimní pneumatiky

Jak vybírat zimní pneumatiky

Jak vybírat zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky nejsou marketingovým výmyslem výrobců, aby z vás jen vytáhli další peníze. Všechny automobilové testy vás totiž rychle přesvědčí o tom, že použití zimních pneumatik při nízkých teplotách nejen zlepšuje jízdní vlastnosti vozu a dělá jízdu v autě příjemnější, ale hlavně je výrazně bezpečnější.

Zimní pneumatiky se na rozdíl od letních vyrábějí ze speciálních gumových směsí, které při nízkých teplotách nemrznou. Zimní pneumatika tak i v mrazivém počasí zůstává pružná, elastická a přilnavá, zatímco letní tvrdne a nebezpečí nehody tak zvyšuje až 6ti násobně. Navíc podle dopravních předpisů České republiky máte povinnost použít zimní výbavu auta vždy za příslušnou značkou a v sousedním Rakousku nebo Německu dostanete s letními gumami na sněhu pokutu automaticky. Přezout do zimního se prostě vyplatí.

Zdroj: www.srovname.cz/poradna/zimni-pneu

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Janek  (8.12.2015 17:20)

Já uvedu jeden příklad z praxe: bratránek šel do nových pneumatik Goodyear Ultra Grip 8 a podle něho doslova katastrofa. Jezdí v podkrkonoší denně cca 200km. Po jedný zimě z nich má letní pneumatiky, takže rozhodně nedoporučuje. Já šel jinou cenu – pořídil jsem použité pneumatiky (http://www.pouzite-pneu.eu/zimni~c5.html) a moc dobře jsem udělal. Na tomto webu je široká nabídka použitých pneumatik za příznivý poměr užitek/cena. Pneu na celé auto pod cenu 2.000,- se mi fakt zamlouvá.

Gabriel Gintner  (30.9.2012 16:18)

Dobrý den. Nemohu se dopátrat co znamená na pneumatice označení E 2 v kroužku. Děkuji za oidpověď.


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x