Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 
Zimní pneumatiky

Se vzorkem pod čtyři milimetry v zimě riskujete

Se vzorkem pod čtyři milimetry v zimě riskujete

Povinnost mít na autě zimní obutí platí nejen na těchto 160 dálničních kilometrech. Značku Zimní výbava najdete třeba i v podhorských úsecích anebo na Mohelnicku. Jenže i když budete mít zimní pneumatiky, můžete dostat dvoutisícovou pokutu a jeden bod.

Podle této značky totiž musí mít osobní auta čtyři zimní kola s hloubkou dezénu minimálně čtyři milimetry a záběrová pneumatika nákladních aut musí mít šest milimetrů. Ptáte se, proč je vlastně hloubka dezénu tak důležitá? Protože při nižším dezénu zimní pneumatika výrazně ztrácí své vlastnosti. Kromě lepší přilnavosti na studené vozovce je hlavní výhodou zimních kol schopnost odvádět vodu a sníh. Ovšem k tomu je nutné mít dostatečně hluboký vzorek. Minimem jsou právě čtyři milimetry.

Zdroj: www.rozhlas.cz/motozurnal/bezpecnost/_zprava/804499

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x