Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 
Péče a servis

Jak udržovat a skladovat pneu

Jak udržovat a skladovat pneu

Dobrá údržba a starostlivost napomůžu maximalizovat spolehlivost a výkon pneumatik. Správný tlak, pneumatice zaručuje, že se celou šířkou běhounu dotýká vozovky. Dezén se sjíždí rovnoměrně po celé šířce, přitom jsou zachovány optimální tlumící vlastnosti a je zajištěný dobrý jízdní komfort.

Správná hustota je základním předpokladem vysoké životnosti pneumatiky Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatice. Hustící tlak musíme zkontrolovat na studené pneumatice před začátkem jízdy. Po dobu jízdy se tlak v pneumatice zvýší. Je to normální fyzikální jev, proto se tlak nemá měnit v průběhu jízdy. Nesmíme zapomenout na kontrolu tlaku na rezervní pneumatice. Výrazný pokles hustícího tlaku mezi dvěma po sobě následujícími kontrolami signalizuje možnost poruchy pláště, duše anebo ventilku. Je potřeba chybu okamžitě odstranit.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x