Požadovaný text nenalezen. Péče a servis - Pneumatiky - výběr -
Vše o pneumatikách
a jejich správném výběru

Doporučujeme

Myslete na zimu již nyní. Nakupte zimní pneumatiky na Pneumatiky.cz za výhodné ceny. Velké množství značek i rozměrů, doručení od 24 hodin.

 

Kamera do auta je tématem specializovaného portálu, který vás provede koupí, hlavními funkcemi a právními souvislostmi nákupu autokamery.

 

Péče a servis

Jak pečovat o pneumatiky?

Mnozí řidiči si snad ani neuvědomují, že pneumatiky jsou nezbytnou součástí každého vozu. Kdybychom se snažili popsat jejich funkci, tak bychom asi nejlépe vše vystihli tak, že nám pneumatika umožňuje kontakt vozu v vozovkou. Je to zcela prozaické a není na tom nic zázračného, ale vždy nenajde někdo, kdo si tohoto není vědom.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Jak udržovat a skladovat pneu

Dobrá údržba a starostlivost napomůžu maximalizovat spolehlivost a výkon pneumatik. Správný tlak, pneumatice zaručuje, že se celou šířkou běhounu dotýká vozovky. Dezén se sjíždí rovnoměrně po celé šířce, přitom jsou zachovány optimální tlumící vlastnosti a je zajištěný dobrý jízdní komfort.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak se správně starat o pneumatiky?

Nové pneumatiky nemají ihned optimální přilnavost. Té dosahují po ujetí cca 500 km. Způsob zajetí pneu se projeví na jejich životnosti. Kontrolujte stav pneumatik jednou za měsíc. Odstraňte cízí tělesa. Ztracené kryty ventilků nahraďte novými. Při demontáži kola označte, aby byl při jejich zpětné montáži dodržen původní směr otáčení. Pneu je třeba skladovat v chladu, suchu a na tmavém místě. Pneu bez disku skladujte ve svislé poloze.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Dunlop radí jak se starat o pneumatiky

Společnost Dunlop,přední výrobce pneumatik,teď vydala několik rad a doporučení jak pečovat o své pneumatiky. Jedním z těch nejdůležitějších zůstává zejména správné využití-pneu označené „front“ na přední kola,naopak „rear“ pro kola zadní. Nerovnoměrné opotřebení Vašich gum značně ovlivňuje zacházení a způsobuje nestabilitu.Pro lepší vyvážení se doporučeje,aby pneu byly montovány vždy v párech.

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x